suus-min.jpg

Oticon OPN Play

Çocuğunuzun dünyasına kapı açan işitme cihazı

Yeni Oticon Opn Play çocuğunuza
gerçek anlamda "çocuk" olabilmesi konusunda yardımcı olur

Bir ebeveyn olarak, muhtemelen aklınızda birçok soru vardır: Günlük bakım sırasında veya okuldayken gündelik olaylarla nasıl başa çıkacak? Arkadaş edinebilecek mi? Gelecekte onu neler bekliyor? Oticon Opn Play ile, artık nihayet çocuğunuzun öğrenebilmesine, gelişimine, oyun oynayabilmesine ve başarılı olabilmesine olanak sağlayan, en ileri teknolojiye sahip bir işitme cihazı var.

Çocukların dünyasına bir kapı açın, arkadaşlarıyla oynamalarına, gülmelerine, geleceğe dair hayaller kurmalarına izin verin. Tıpkı diğer çocuklar gibi.

opnplay-min.jpg

Yaramaz çocuklara karşı koyabilecek
şekilde tasarlandı

 

Sağlamlık

Oticon Opn Play işitme cihazları, çocukların aktif yaşantıları ve güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Kurcalanmaya dayanıklı pil kapağı

Meraklı parmakların pilleri ulaşmasını engellemeye yardımcı olacak bir temel koruma geliştirdik.

 

Alerjen içermez

Alerjenleri minimum düzeye indirmek için, ftalatlar dahil, 200'den fazla potansiyel zararlı maddeyi ürünlerimizden çıkardık. İşitme cihazlarımız biyolojik uyumlu boya ile boyanmış olup, tamamen hipoalerjendir.

IP68 Sertifikalı

Oticon işitme cihazları, IP68 sertifikalı olup, toza ve suya karşı dayanıklıdır. Bu bariyerler neme ve değişen sıcaklıklara karşı dayanım gösterebilirler.

İçinizi tamamen rahat ettirecek LED ışık

LED gösterge, çocuğun bakımı ve öğrenimi ile ilgilenen kişilere pilin düzgün şekilde çalıştığı konusunda görsel bir doğrulama sunar.

Oticon Opn Play 

opn_play_miniRITE_R_Chestnut_Brown-min.p
Opn_Play_miniRITE_T_Chestnut_Brown_1_zoo

Çocuğunuza daha iyi öğrenme fırsatları sunun

Çocuklar, etraflarındaki dünyayı keşfetmek konusunda meraklıdır. Bu keşfin bir bölümü çocukların kulaklarında gerçekleşir. Ancak, işitme kaybı olan çocuklar, kelimeleri öğrenmek ve sosyal ve dil becerilerini geliştirmek için daha fazla desteğe ihtiyaç duyar. Yardım konusunda ne kadar erken davranılırsa, o kadar iyidir.

Doğrudan öğretmekten ziyade, rastlantısal öğrenme olarak bilinen öğrenme olgusu, çocuklar etraflarında konuşulanlara kulak misafiri olurken gerçekleşir. Bu yüzden, çocukların arka plan gürültüsünden konuşma seslerini çıkarıp ayırt edebilmeleri son derece önemlidir. Oticon Opn Play, işitme kaybı olan çocuğunuza sesi anlamlı kılabilmek için uygun koşulları sağlar.

opnplay-min.png
opnplay45356-min.png

Çocuğunuz sese nasıl 360º erişim elde edebilir

OpenSound Navigator™ özelliği çocuğunuzun dünyasını açar. Çocuğunuz için dış dünyaya 360° erişim sunar ve ortamdaki, rastlantısal öğrenme ve güvenlik için önemli sesleri azaltmadan, anlamlı sesleri ve rahatsız edici anlamsız sesleri ayırt etmelerine yardımcı olur.

OpenSound Navigator, anında beynin kimi ve neyi dinleyeceğini daha kolay algılamasını ve gerektiğinde dikkatin ilgili yere yönlendirilmesini sağlar. Bu, ister okulda, ister oyun parkında ister trafikte olsun, çocuğunuz için mükemmel bir yardım niteliğindedir.

Oticon Opn Play, rahatsız edici feedback oluşumunu daha meydana gelmeden önler

Çocuklara ihtiyaç duydukları ses yükseltme seviyesinin sağlanması, işitme cihazına herhangi bir şey çok fazla yaklaştığında, rahatsız edici ıslık seslerine neden olur. Buna, feedback oluşumu denir. Kulakların büyümesi ve çocukların oyun oynadıkları yerin koşulları ve durumu, kulaklarının şapka gibi şeylerle örtülmesi veya kapatılması, bu rahatsız edici sesin oluşmasına neden olabilir. Oticon Opn Play gelinceye kadar, bunu kontrol altına alabilmek son derece güçtü.

Oticon Opn Play'deki bu çığır açan proaktif teknoloji, ses kalitesinden ve netliğinden ödün vermeksizin, bu feedback oluşumunu daha meydana gelmeden önler**. Bu çocuğunuzun, dil gelişimi için son derece önemli olan, konuşmaları kolayca takip etmesine, ancak rahatsız edici “tiz sesler” konusunda endişe etmemesine olanak sağlar.

opnplayyy-min.jpg